Последни блог постови

Дали чувте ли за недостигот на полупроводници на пазарот?

Ако досега не сте чуле за недостатокот од полупроводноци може да е лошо. Без полупроводници, производителите на автомобили не можат…

Дали чувте ли за недостигот на полупроводници на пазарот?

22 Јул 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Дали компанијата AutoNation е спремна за нови ценовни издигнувања

AutoNation, Inc., тикер AN се занимава со обезбедување на автомобилски производи и услуги. Работи преку следните сегменти: Домашен сегмент, Увоз,…

Дали компанијата AutoNation е спремна за нови ценовни издигнувања

20 Јул 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Како да се подготвите за следниот раст на крипто

Повеќето инвеститори во нашата заедница веруваат дека цените на криптото ќе се зголемат. Но, дали тоа ќе се случи брзо…

Како да се подготвите за следниот раст на крипто

19 Јул 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Како да тргувате Contract For Differences (CFDs)

Неодамна бев прашана дали кога тргувам користам левериџ и мојот одговор беше многу ретко, скоро никогаш. Колку и да изгледа…

Како да тргувате Contract For Differences (CFDs)

18 Јул 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Видови на паричници- Втор дел

Постојат неколку различни начини за чување на вашите крипто. Вашиот дигитален паричник е патот преку кој комуницирате со вашите криптовалути.…

Видови на паричници- Втор дел

07 Јул 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Како да ги чувате и заштитите вашите криптовалути - Прв…

Откако ќе купите криптовалути, потребно е да направите многу важна одлука во поглед на нивното чување. Како да ги чувате…

Како да ги чувате и заштитите вашите криптовалути - Прв дел

06 Јул 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Дали да ги продавам моите криптовалути?

Бидејки во последно време често ме прашуваат за мислење што може да се очекува следно на крипто пазарот, дали да…

Дали да ги продавам моите криптовалути?

29 Јун 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Дали сте запознаени со CRISPR ?

Во 2012 година, двајца научници откриле метод за уредување на геном, наречен CRISPR-Cas9. Уредувањето на гени CRISPR е природна алатка…

Дали сте запознаени со CRISPR ?

28 Јун 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

ТРИ РАБОТИ ШТО ПОСАКУВАМ ДА ГИ ЗНАЕВ ПРЕД ДА ПОЧНАМ…

"You can't produce a baby in one month by getting nine women pregnant."- Warren Buffet Со други зборови, за некои работи…

ТРИ РАБОТИ ШТО ПОСАКУВАМ ДА ГИ ЗНАЕВ ПРЕД ДА ПОЧНАМ НА ТРГУВАМ НА МЕЃУНАРОДЕН ВАЛУТЕН ПАЗАР – FOREX

28 Јун 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Зошто треба да инвестираме во DeFi?

Криптовалутите се едни од најбрзо растечките средства на пазарот. Со развој на Финтек индустријата и се помалата употреба на книжни…

Зошто треба да инвестираме во DeFi?

24 Јун 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Некој друг "жеден" за Celsius Holdings Inc. ?

Летото е пред нас, а енергетскиот производител на пијалоци Celsius Holdings Inc., тикер CELH, веќе има принос од 46% од…

Некој друг

04 Јун 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Што можеме да научиме од последната продажба

“Scared money don’t make money!” Можеби сте ја слушнале оваа поговорка и знаете  дека лекот против стравот секогаш е вистината, колку…

Што можеме да научиме од последната продажба

30 Мај 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

СИТЕ ПОГЛЕДИ СЕ НАСОЧЕНИ КОН ФОРД

Производителот на автомобили Форд изминатата недела предвреме го објави својот нов електричен пикап F-150 Lightning од страна на својот голем обожавател…

СИТЕ ПОГЛЕДИ СЕ НАСОЧЕНИ КОН ФОРД

24 Мај 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Што може да очекуваме следно кај Биткоинот

После масoвната продажба кај крипто пазарот оваа недела, предводена од изјавата на Илон Маск и неодамнешната промена во политиката на…

Што може да очекуваме следно кај Биткоинот

21 Мај 2021 Uncategorized investadmin Comments (1)

Прочитај повеќе

Дали "Милениумците" инвестираат?

“Да се победи стравот е почеток на мудроста” – Бертранд Расел Сите ние во текот на животот имаме различни потреби, желби,…

Дали

17 Мај 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Зошто децата се наши учители

Често велам дека треба да учиме многу од децата. Тие се подобри инвеститори од нас и сега ќе ви кажам…

Зошто децата се наши учители

17 Мај 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Нашиот избор на акција за оваа недела

Diginex Ltd. со тикер EQOS е компанија за дигитални средства за финансиски услуги која се фокусира на испорака на криптовалути…

Нашиот избор на акција за оваа недела

15 Мај 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Во кои сектори сакаме да учествуваме

Како трговци или инвеститори, треба да имаме одреденен редослед како да го започнеме процесот на анализирање на акциите. Без разлика…

Во кои сектори сакаме да учествуваме

15 Мај 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

ПРЕД ОТЧУКУВАЊЕ НА ЅВОНОТО

  CEL-SCI Corp е компанија за биотехнологија, која се занимава со истражување, развој и производство на производи за имунотерапија за третман…

ПРЕД ОТЧУКУВАЊЕ НА ЅВОНОТО

04 Мај 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Децентрализирани финансии или DeFi- нoвиот феномен кој го зафати крипто…

DeFi е глобално движење кон отворен финансиски систем со една единствена цел, да се направат работите поправедни, потранспарентни и поискрени.…

Децентрализирани финансии или DeFi- нoвиот феномен кој го зафати крипто светот

22 Апр 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

52 недели штедење - предизвик или неудобност

Ивана Батев, мојот јога учител, ме охрабри да почнам една медитација. Тоа што научив од неа е дека најдобро е…

52 недели штедење - предизвик или неудобност

05 Апр 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

КАДЕ НАШИТЕ ИНВЕСТИТОРИ БАРААТ ЗАСОЛНИШТЕ ЗА НИВНИТЕ ПАРИ

Според проекциите на Министерството за финансии на РСМ, економската активност се очекува да бележи пад од 3,4% во 2020 година. Реалната…

КАДЕ НАШИТЕ ИНВЕСТИТОРИ БАРААТ ЗАСОЛНИШТЕ ЗА НИВНИТЕ ПАРИ

05 Апр 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Зголемувањето на приносот и импликации кај европските сектори

Порастот на приносот на обврзниците заедно со промената на глобалните водечки индикатори е во согласност со придвижување до средната фазата…

05 Апр 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе

Како техничката анализа ни помага при донесување на инвестициски решенија

Секојдневно во мојата професија среќавам колеги кои ми кажуваат дека цврсто се потпираат на фундаменаталната  анализа, внимателно ги анализираат заработките…

Како техничката анализа ни помага при донесување на инвестициски решенија

16 Мар 2021 Uncategorized investadmin No comments

Прочитај повеќе
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Disclaimer

Напомена:  Сите текстови, техники, графикони, анализи или резултати презентирани на страната на Инвест Поинт се само за едукативни цели. Дадените информации не треба да се толкуваат на кој било начин како препорака за купување или продавање на кој било финансиски инструмент. Секогаш треба да се консултирате со вашиот лиценциран инвестиционен советник и/или личен банкар за да ја утврдите соодветната инвестиција спред вашата финансиска состојба. Инвест Поинт и неговите соработници нема да бидат одговорни за вашите инвестициони одлуки.
Send this to a friend